Kontakt: biuro@chopinconcerts.pl +48 534 188 708

Mamiko Ueyama

Mamiko Ueyama pochodzi z Osaki w Japonii. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła już w 3 roku życia. Jej niezwykły talent połączony z ciężką pracą sprawił, że bardzo szybko została doceniona jako pianistka, o czym świadczyły kolejne nagrody i wyróżnienia nie tylko w kraju, ale także poza granicami Japonii.

Po ukończeniu Akademii Muzycznej w Osace, Mamiko do Polski przyjechała pod koniec lat 90. na 3-letni staż podyplomowy w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Tu także odnosiła sukcesy w wielu konkursach pianistycznych. Doskonaliła swój warsztat pod kierunkiem wielu wybitnych profesorów: K. Katada, S. Ueda, J. Romaniuka, R. Sanjineza, K. Kennera i T. Szebanowej.

Występy pianistki przyjmowane są w naszym kraju bardzo entuzjastycznie. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów solowych, m. in. na zaproszenie Stowarzyszenia Dwa Brzegi wystąpiła podczas Puławskiego Festiwalu „Wszystkie Strony Świata”. Wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu „Podlaska Oktawa Kultur” w Białymstoku. Wystąpiła z Recitalem Chopinowskim w Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim oraz w Sannikach - „Wakacje na miarę Chopina”. W willi Atma w Zakopanem zaprezentowała kilka preludiów Karola Szymanowskiego w trakcie „Marcowych Wieczorów Kameralnych”.

Artystka posiada bardzo szeroki repertuar sięgający od kompozycji Bacha, przez utwory Mozarta, Beethovena, Chopina, Schumanna, Rachmaninowa, aż po dzieła klasyków XX wieku.

Program

Fryderyk Chopin (1810 - 1849)

Walc Es-dur op. 18 „Grande valse brillante”
Walc As-dur op. 69-1 „L’Adieu”
Walc e-moll op. posth
Koncert fortepianowy f-moll op. 21 - II część „Larghetto”
Fantasie-Impromptu cis-moll op. 66
6 preludiów op. 28
A-dur nr 7
fis-moll nr 8
E-dur nr 9
cis-moll nr 10
H-dur nr 11
gis-moll nr 12
Scherzo b-moll op. 31

Program koncertu & CV