Kontakt: biuro@chopinconcerts.pl +48 534 188 708

Ewa Beata Ossowska

Ewa Beata Ossowska – pianistka – ukończyła z wyróżnieniem PSM II st. Im. Józefa Elsnera w Warszawie i Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Studia podyplomowe odbyła jako stypendystka rządu francuskiego w Ecole Normale de Musique de Paris (1998-1999).

Pracowała pod kierunkiem profesorów: Macieja Poliszewskiego, Józefa Stompla, Kazimierza Gierżoda i Siergieja Markarowa. Brała udział w wielu międzynarodowych kursach mistrzowskich prowadzonych m. in. przez Jerome Rose`a (USA), Lee Kum Singa (Kanada), Wiktora Mierżanowa (Rosja), Lazara Bermana (Włochy).

Rozwija szeroką działalność artystyczną jako solistka i kameralistka występując w kraju i za granicą. Koncertowała we Francji (Theatre Du Renard, Theatre de L’Alliance Francaise, Salle Pleyel - Chopin, Instytut Polski, Cite des Arts, Auditorium Saint Germain-des-Pres), we Włoszech (Florencja – Galeria Sztuki Współczesnej – La Sfacciata), w Niemczech (m. in. recitale na światowej wystawie EXPO 2000 w Hanowerze w Pawilonie Polskim). Jako jedyna Polka została też zaproszona do prestiżowego recitalu w Pawilonie Unii Europejskiej. Występowała na Białorusi, Ukrainie (Festiwal „Gwiazdy Planety” – Jałta, Filharmonia Narodowa – Kijów), w Rosji, Słowenii (Nowa Goritza – zaproszenie Konsula Honorowego RP), w Macedonii (Skopie – Galeria Narodowa, Filharmonia Narodowa), w Holandii i w Belgii (Aula Uniwersytetu Gandawskiego). Jako solistka współpracowała z wybitnymi dyrygentami – między innymi Łukaszem Borowiczem, Arkadijem Feldmanem i Janem Miłoszem Zarzyckim, grając z Narodową Orkiestrą Filharmonii Kijowskiej, Narodową Orkiestrą Kaliningradzką i Narodową Orkiestrą Filharmonii Macedońskiej. W Polsce występuje między innymi w Żelazowej Woli (miejscu urodzin Fryderyka Chopina) i w Warszawie w Łazienkach Królewskich (Pałac na Wodzie, Pałac Myślewicki, Teatr Stanisławowski, Stara Pomarańczarnia, Teatr na Wyspie), w Zamku Ostrogskich, na Zamku Królewskim i w Pałacyku Szustra. Występowała też w Filharmonii Kieleckiej, Pałacu w Radziejowicach, Pałacu w Jabłonnej, Pałacu Józefa Brandta w Orońsku i wielu innych salach koncertowych.

Jest członkiem jury międzynarodowych konkursów pianistycznych – 2008 r. – Rosja – Igrzyska Delphijskie.

Jej repertuar obejmuje utwory kompozytorów wszystkich epok, lecz ze szczególnym upodobaniem interpretuje utwory kompozytorów romantycznych i współczesnych.

W 2000 roku firma fonograficzna Musicon wydała płytę z jej recitalem chopinowskim. Dokonała nagrań dla holenderskiego Radia Classic, rosyjskiej telewizji NTV i Polskiego Radia.

Od 2001 roku pracuje w warszawskich szkołach muzycznych. Jako akompaniator otrzymała wiele wyróżnień na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Dwukrotnie została wyróżniona nagrodą CEA za szczególny wkład w rozwój szkolnictwa artystycznego w Polsce.

Program

Fryderyk Chopin (1810 - 1849)

Etiuda c-moll op. 10 nr 12
2 Mazurki op. 24
g-moll nr 1
b-moll nr 4
Fantaisie-Impromptu cis-moll op. 66
Scherzo b-moll op. 31
*********************************************
5 Preludiów op. 28
c-moll nr 20
B-dur nr 21
g-moll nr 22
F-dur nr 23
d-moll nr 24
Grande Valse Brillante in F major op. 34 nr 3
Walc e-moll op. posth
Polonez As-dur op. 53

Program koncertu & CV