Kontakt: biuro@chopinconcerts.pl +48 534 188 708

Justyna Galant - Wojciechowska

Justyna Galant-Wojciechowska urodziła się w Łodzi. Studiowała w Akademii Muzycznej w Łodzi pod kierunkiem prof. Janusza Grzelązki oraz prof. Kazimierza Gierżoda otrzymując dyplom z wyróżnieniem. Pierwsze osiągnięcia artystyczne pianistka odnotowała już w okresie szkolnym zdobywając   I nagrodę na Konkursie Młodych Pianistów, a także Nagrodę I stopnia na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Współczesnej oraz Nagrodę na Konkursie im. Szymanowskiego w Łodzi.

Pianistka jest laureatką Międzynarodowego Konkursu im. M. Magina w Paryżu. W tym samym roku brała udział w Koncercie Roku w Warszawie poświęconym Witoldowi Lutosławskiemu. Była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz Rządu Francuskiego. Ukończyła studia pianistyczne w Paryżu w Ecole Normale de Musique pod kierunkiem prof. Victorii Melki i otrzymała dyplom tej uczelni z wyróżnieniem. Studiowała również w Szwajcarii, w Konserwatorium fur Musik und Theater w Bernie w klasie fortepianu Tomasa Herbuta i klasie kameralistyki Eriki Radermacher. Brała udział w wielu mistrzowskich kursach pianistycznych pracując pod kierunkiem Tatiany Szebanowej, Haliny Czerny-Stefańskiej i Rudolfa Buchbindera.

Justyna Galant występuje w duecie fortepianowym, wspólnie z mężem Filipem Wojciechowskim. Pianiści nagrali płytę z koncertu w Berlinie dla niemieckiej wytwórni „Sachsische Tontrager”, na której obok utworów J. Ch. Bacha, Beethovena, Chopina znalazło się Divertimento Miłosza Magina dedykowane obojgu artystom.

Artystka założyła trio fortepianowe „Trio Galant”, które nagrało płytę dla polskiej firmy DUX, będącą rejestracją koncertu w Berlinie. Jako solistka i jako kameralistka Justyna Galant koncertuje w kraju i za granicą m.in. we Francji, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Finlandii.

Z okazji Roku Chopinowskiego Justyna Galant wystąpiła z serią koncertów w Chinach i Japonii prezentując projekt „Chopin-New Paradigm”, obejmujący aranżację utworów Chopina na trzy fortepiany.

Justyna Galant prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną. Pełni funkcję kierownika sekcji w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Warszawie, a jej uczniowie zdobywają czołowe nagrody na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Pracuje także jako wykładowca w katedrze fortepianu Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Białymstoku.

Program

Fryderyk Chopin (1810 - 1849)

Cztery preludia op. 28
e-moll
A-dur
c-moll
Des-dur „Preludium Deszczowe”
Mazurek F-dur op. 68
Dwa walce op. 64
cis-moll
Des-dur „Walc minutowy”
*********************************************
Fantazja-Impromptu cis-moll op. posth
Polonez c-moll op. 40
Scherzo b-moll op. 31

Program koncertu & CV