Kontakt: biuro@chopinconcerts.pl +48 534 188 708

Mamiko Ueyama

Mamiko Ueyama pochodzi z Osaki w Japonii. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła już w 3 roku życia. Jej niezwykły talent połączony z ciężką pracą sprawił, że bardzo szybko została doceniona jako pianistka, o czym świadczyły kolejne nagrody i wyróżnienia nie tylko w kraju, ale także poza granicami Japonii.

Po ukończeniu Akademii Muzycznej w Osace, Mamiko do Polski przyjechała pod koniec lat 90. na 3-letni staż podyplomowy w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Tu także odnosiła sukcesy w wielu konkursach pianistycznych. Doskonaliła swój warsztat pod kierunkiem wielu wybitnych profesorów: K. Katada, S. Ueda, J. Romaniuka, R. Sanjineza, K. Kennera i T. Szebanowej.

Występy pianistki przyjmowane są w naszym kraju bardzo entuzjastycznie. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów solowych, m. in. na zaproszenie Stowarzyszenia Dwa Brzegi wystąpiła podczas Puławskiego Festiwalu „Wszystkie Strony Świata”. Wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu „Podlaska Oktawa Kultur” w Białymstoku. Wystąpiła z Recitalem Chopinowskim w Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim oraz w Sannikach - „Wakacje na miarę Chopina”. W willi Atma w Zakopanem zaprezentowała kilka preludiów Karola Szymanowskiego w trakcie „Marcowych Wieczorów Kameralnych”.

Artystka posiada bardzo szeroki repertuar sięgający od kompozycji Bacha, przez utwory Mozarta, Beethovena, Chopina, Schumanna, Rachmaninowa, aż po dzieła klasyków XX wieku.

Program

Fryderyk Chopin (1810 - 1849)

Nokturn cis-moll „Lento con gran espressione” op. posth.
Fantazja-Impromptu cis-moll op. 66
Walc Es-dur op. 18 „Grande valse brillante”
Walc As-dur op. 70-1 „L’Adieu”
Walc cis-moll op. 64-2
Walc e-moll op. posth.
3 Etiudy
E-dur op. 10 nr 3
cis-moll op. 10 nr 4
Ges-dur op. 10 nr 5 „Na czarnych klawiszach”
Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

Program koncertu & CV